80% державних закупівель задоволені prozorro

Трансперенсі Інтернешнл Україна підводить підсумки дослідження: «Інша сторона системи ProZorro: довіряють українські підприємці державних закупівель?» Для цього аналітики опитали 599 учасників закупівель в ProZorro і проаналізували діяльність учасників системи державних закупівель за останні три роки.

Згідно з опитуванням, 54% учасників задоволені системою ProZorro. Учасники говорили про взаємодію з електронними платформами. Близько 80% респондентів згодні з їх роботою на електронних платформах ProZorro, 70% — з легкістю пошуку заявок, а 79% — з пропозиціями. Крім того, 63% підприємців реєструються на декількох платформах одночасно, що означає конкуренцію між платформами на ринку.

«Електронні платформи є невід’ємною частиною екосистеми державних закупівель ProZorro. Вони надають не тільки підприємствам рівний доступ до тендерів, але і розробляють зручний інтерфейс, підтримують учасників і вносять вклад в інтегровану ІТ-інфраструктуру ProZorro», — сказав він. Електронні платформи, які знаходяться в різкому протиріччі з намірами деяких депутатів, таких як Олександр Дубинський, які, як правило, незадоволені роботою.

24% респондентів заявили, що особисто стикалися з корупцією при роботі з системою ProZorro, а 19% сказали, що знають це. 41% людей говорять, що ніколи не стикалися з корупцією в ProZorro. Цікаво, що з моменту появи ProZorro відсоток людей, які ніколи не стикалися з корупцією у сфері державних закупівель, збільшився на 9%. Найбільш поширеними проблемами у сфері державних закупівель є: дискримінаційні вимоги тендерної документації (69,9%); 84% учасників вважають, що агентства з закупівель повинні нести відповідальність за свої порушення в сфері державних закупівель. Для отримання додаткової інформації перейдіть за посиланням tender.uub.com.ua.

Як правило, контракти на 3,44 трлн грн були укладені за три роки існування Прозорона. За цей час в ProZorro взяли участь 90 000 учасників.

Президент нещодавно підписав нову редакцію Закону про державні закупівлі, яка вступить в силу через шість місяців. Згідно з новим законом, всі покупки на суму 50 000 грн (зараз 200 000 грн) будуть здійснюватися через систему ProZorro. Більше чверті року це висвітлити тендер. Крім того, новий закон поліпшить процедури подачі заявок та накладає особисту відповідальність закуповують організацій за порушення.

80% державних закупівель задоволені prozorro