Де вигідно придбати ліс-кругляк від виробника

Великі масштаби нелегальної вирубки лісу, зловживання та корупція стимулювали владу на рішучі кроки. Для виводу ринка з тіні та зменшення обсягів зловживань були запущені публічні аукціони з продажу деревини. Це дозволило проводити операції на чесних та зрозумілих умовах. Покупцям з усієї території України придбати ліс-кругляк стало простіше. Для цього достатньо зареєструватися на акредитованому майданчику ProZorro.Sale. Таким майданчиком є Українська енергетична біржа, яка являється безумовним лідером біржової діяльності в Україні. детальніше про те, як придбати ліс-кругляк на КЕБ, за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/lis-kruglyak-vid-virobnika-u-kiivskij-oblasti-vidteper-prodaut-i/.

Відкриті аукціони системи Prozorro.Sale

Щоб вивести ринок деревини з тіні та зменшити кількість зловживань, навесні 2020 року в Україні на законодавчому рівні зобов’язали проводити частину угод купівлі-продажу лісу через публічні аукціони системи Прозорро.  Такий формат торгівлі робить угоди відкритими, прозорими, що вигідно і постачальникам, і покупцям.

На електронних майданчиках повинна торгуватися вся деревина, стартова вартість якої перевищує 200 тис. гривень, а обсяг – 150 кубічних метрів, за винятком операцій:

  • закупівля для потреб ЗСУ;
  • закупівля для потреб національної оборони;
  • закупівля приватними особами;
  • закупівля при стихійних лихах та веденні режиму надзвичайного стану.

Так як мова йде про великі угоди, через аукціони Прозорро свою продукцію виставляють на продаж найбільші лісгоспи країни, що дозволяє купувати якісну деревину на вигідних умовах.

Особливості аукціонів з деревини

В рамках відкритих аукціонів торгівля ведеться через акредитовані електронні майданчики системи Прозорро. Щоб отримати можливість брати участь в торгах, необхідно зареєструватися на одній з них. Зробити це можуть, як приватні особи, так і вітчизняні, закордонні компанії.   

Всі учасники торгів перебувають в рівних умовах. Кожен з них робить цінову пропозицію, при цьому для продавця вона залишається анонімною до самого останнього моменту. Виграє аукціон той, хто запропонує максимальну ціну. Всі угоди відкриті, публічні що гарантує безпеку. Доступ до них може отримати кожен бажаючий, будь то приватна особа або державний орган.

Де вигідно придбати ліс-кругляк від виробника