Функції торгівельних майданчиків та їх участь у ринку землі

 

В 2016 році була створена державна система електронних торгів – Прозорро.Продажі. її головним призначенням стала ліквідація корупційних схем з продажу державного майна та інших видів майна в Україні. За невеликий час свого існування ця система встигла проявити себе в якості надійного інструменту для боротьби з хабарництвом та змовами на ринку держмайна.

Наразі в цій системі акредитовано близько 4 десятків ЕТМ – електронних торгівельних майданчиків, що працюють в онлайні на надають усі види біржових послуг.

Функції торгівельних майданчиків

Так як функціональних можливостей для проведення онлайн аукціонів у системи Прозорро.Продажі немає, цю функцію взяли на себе торгівельні майданчики, які не тільки забезпечують доступ до усієї бази лотів, але й:

  1. реєструють покупців та продавців;
  2. забезпечують технічну можливість для проведення онлайн аукціонів з будь-якою кількістю учасників;
  3. надають інформаційні послуги, що включать в себе консультації з питань участі в торгах, а також надання якісного навчального матеріалу;
  4. надають необхідну юридичну підтримку під час підписання електронних договорів;
  5. забезпечують перевірку документів учасників торгів;
  6. надають послуги з оцінки майна, тощо.

Усі ці функції виконує Українська універсальна біржа – УУБ. Це акредитований в системі Прозорро торгівельний майданчик, що на даний час займає перше місце в рейтингу популярності. Тут продається усе: нерухомість, земля, деревина, металобрухт та багато іншого. Наприклад, про те як можна придбати землю в Україні, можна почитати тут https://uub.in.ua/post/VdkrittyarinkuzemlvUkrantaprodazhnaonlaynauktsonah_1.

Особливості продажу землі в Україні

Усі знають про те, що земля в Україні є цінним, невідновним та обмеженим природним ресурсом. Тому до його продажу держава готовилася багато років. У зв’язку зі зняття мораторію на продаж землі, в липні 2021 року власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення зможуть продати їх та отримати від продажу прибуток. Держава також отримає кошти у вигляді податків. Але для того, щоб цей ринок був прозорим, необхідно організувати продаж землі через систему відкритих онлайн торгів. Торгівельні електронні майданчики вже готові до цього масштабного ринку. Якщо торги будуть вестись прозоро та відкрито, держава зможе контролювати цей процес, а також зможе захистити власників земельних ділянок, які будуть їх реалізовувати, від махінацій та непрозорих угод.

Функції торгівельних майданчиків та їх участь у ринку землі