Коли розпочнуться земельні аукціони та як вони будуть проводитися?

Запуск повноцінних земельних аукціонів запланований на липень в Україні. Однак поки що це стосується лише осіб, які мають обмежені площі землі та не повинні перевищувати ста гектарів. Офіційний дозвіл на продаж земель сільськогосподарського призначення https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-torgy-kogda-startuyut-y-kak-budut-prohodyt/ є справжньою сенсацією для України, де мораторій існував багато років.

Але влада планує змінити цю ситуацію позитивно, щоб економічна частина в цій галузі покращилася. Отже, 21 березня 2020 року депутати прийняли закон про кругообіг сільськогосподарських земель. За його підтримки землевласники мають повне право вільно розпоряджатися приватними ділянками. Це передбачає не лише оренду, а й продаж, обмін та заставу землі в банках. Інші оголошення про земельні аукціони можна переглянути на веб-сайті УУБ.

Особливості проведення аукціонів на ринку землі

Від того, що ринок землі почав поступово вдосконалюватися і розпочалась енергійна робота в цьому напрямку, українська влада нарешті отримала гарантії конституційного права власників сільськогосподарських земель та права усунути будь-які спекуляції в аграрному секторі.

Мораторій на продаж сільськогосподарських ділянок було скасовано, а запуск електронних земельних аукціонів розпочнеться швидше за лічені тижні. Уряд хоче, щоб ця процедура здійснювалась у системі Prozorro.Sale, оскільки існує повна гарантія публічності та, відповідно, чесності в земельних операціях та відносинах.

Крім того, зараз вони планують скасувати обмеження, які були встановлені раніше. Тобто принаймні вони хочуть дозволити продаж приватних земельних паїв та оренду державної землі. Пізніше, після прийняття відповідного законопроекту, земельні аукціони, ймовірно, працюватимуть на спеціальних сайтах системи Prozorro.

Важливо розуміти, що повноцінні ринкові відносини будуть потроху формуватися в українському аграрному секторі. З 1 липня 2021 року дозволено продавати сільськогосподарські ділянки більш тісно тим особам, які мають площу до 100 га на людину. Для прийняття участі у відкритих аукціонах потрібно пройти реєстрацію на сайті Української універсальної біржі.

Коли розпочнуться земельні аукціони та як вони будуть проводитися?