Особливості проведення допорогових закупівель – про що варто пам’ятати замовнику

Проведення будь-яких державних закупівель – це процедура, яка повинна регламентуватися чинним законодавством. Відповідно, є чіткий алгоритм дій, якому повинен слідувати як замовник, так постачальник послуг. 

Один з важливих пунктів, який потрібно брати до уваги – це тип закупівель, які проводяться. Відповідно, якщо мова йде про допорогові закупівлі – це процедура, яка є більш простою і вона не потребує такого глобального підходу з документацією.

Як результат, навіть великі компанії намагаються розбивати свої закупівлі на декілька лотів, щоб не мати зайвих бюрократичних моментів, що є суворим порушенням, за яким можуть послідкувати не зовсім приємні санкції.

Якщо вам цікаво більш серйозно ознайомитися з тим, де саме проходять закупівлі – це товарні біржі та електронні майданчики, то ви маєте змогу перейти за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063 і знайти для себе багато корисних відомостей, які можуть бути для вас справді корисними.

Чим відрізняються допорогові закупівлі й коли вони проводяться

Незалежно від того, який саме майданчик було вами обрано, чи то є центральна універсальна товарна біржа або ж будь-який інший ресурс, вам все рівно доведеться зіштовхнутись з питанням підготовки до проведення закупівель.

Насправді, відрізнити такі закупівлі досить просто, якщо сума закупівлі товарі не перевищує 200 тисяч гривень, а загальна сума робіт не переходить за відмітку в 1.5 мільйонів гривень, то такі закупівлі будуть вважатися допороговими. Якщо ж вартість є хоч трішки вищою, то це вже будуть надпорогові закупки, які є значно важчими і потребують більш серйозного підходу як зі сторони замовника, так і постачальника.

Варто зазначити, що навіть тут є винятки і мова йде про господарську сферу діяльності, де можуть знаходитись замовники-монополісти. В даному випадку, працює завищений поріг і у випадку з послугами й товарами це 1 мільйон гривень а з роботою 5 мільйонів гривень.

Що стосується переваг проведення формату допорогових закупівель в системі ПроЗорро, то тут є відразу декілька основних моментів, на які варто звернути свою увагу:

  1. Розвиток – якщо порівнювати з паперовим форматом закупівель, то сучасна електронна форма є більш зручною та інноваційною. Більш того, система дає рівні умови для всіх користувачів, що дає змогу кожному взяти участь в закупках;
  2. Відкритість – існує перелік чітких правил, які потрібно виконати для того, щоб отримати доступ до участі в допорогових закупівлях. Відповідно, всі ці правила знаходяться у вільному доступі і ознайомитися з ними може будь-хто. Всі умови однакові для кожного учасника;
  3. Конкуренція – коли мова йде про здорову й чисту конкуренцію – це завжди добре і у випадку з допороговими закупівлями працює саме такий принцип. На сьогодні, середній рівень конкуренції на один лот складає близько 3-х учасників, що є порівняно непоганим показником.

Що стосується вимог, яким повинно відповідати оголошення про проведення допорогових закупівель, то виглядають вони наступним чином:

  • Назва замовника;
  • Опис предмету закупівлі;
  • Код класифікатору;
  • Мінімальний крок аукціону;
  • Сумарний бюджет закупівлі.

Це лиш декілька основних пунктів, які є справді важливими. Окрім цих моментів, є декілька інших вимог, що стосуються безпосередньо проведення допорогових закупівель. Тому, щоб бути готовим до цієї процедури, варто ознайомитися зі всіма цими моментами якомога раніше.

Хто може брати участь в аукціоні необробленою деревиною

Реалізація сировини в форматі електронних торгів – це вже звичайне явище і на території України такі аукціони проводяться не перший рік. При цьому, є декілька важливих правил, на які потрібно звертати свою увагу.

Перш за все, всі учасник повинні серйозно підходити до питання оформлення своїх заявок та надавати лише достовірну інформацію про компанію, звітні дані, сертифікати та інші документи. 

Взяти участь в такому аукціоні можуть не як фізичні, так і юридичні особи, тут немає ніяких серйозних обмежень, які б забороняли користувачам подавати заявки на участь. Головна умова – це наявність українського громадянства. Це важливо, тому що деревина  відноситься до стратегічних ресурсів Держави, через що повинна реалізуватися виключно в межах Держави, але тут також є певні винятки.

Що стосується подання заявки на участь, то попередньо учасникам рекомендується впевнитися в тому, що обрана партія деревини справді підходить їм по всім параметрам, починаючи з якості та закінчуючи типом обробки. 

Далі, залишається лише підготувати свою пропозицію та подати її на розгляд.

Особливості проведення допорогових закупівель – про що варто пам’ятати замовнику