Переваги системи Прозорро.Продажі для покупців та продавців

Прозорро.Продажі – це державний портал, що представляє собою центральну базу даних держмайна, що наразі продається в Україні. Також тут виставляється на продаж комунальне та приватне майно. Ця система активно запрацювала з 2016 року та вже встигла показати себе з найкращої сторони. Більше цікавої інформації про цей державний портал можна знайти на сайті Української універсальної біржі sale.uub.com.ua.

Переваги Прозорро.Продажі для держави

Держмайно в Україні тривалий час продавалося на основі прямих домовленостей між посадовцями та представниками бізнесу. Це сприяло виникненню багатьох видів корупційних схем, заснованих на хабарництві та змовах. Із-за цього державне та комунальне майно продавалося по заниженій вартості серед «своїх». Таке явище негативно впливало на розвиток української економіки, тому сфера продажу держмайна потребувала серйозних змін.

І ось з лютого 2020 року вступила в силу Постанова №1178, що регулює ринок деревини в Україні. З того часу продаж лісоматеріалів в промислових масштабах повинен здійснюватися тільки через відкриті онлайн торги, що проводяться в системі Прозорро. Завдяки нововведенню вже вдалося ліквідувати багато застарілих схем, побудованих на корупції та змові. Також вдалося налаштувати ефективний контроль збуту цієї цінної сировини. Легалізація ринку деревини дала можливість державі отримати багатомільйонні прибутки. Отримані гроші будуть направлені на розвиток лісового господарства в Україні. Дізнатися більше про це можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/news/nyzhnij-sklad-derevyny-kupyty-na-elektronnomu-majdanchyku-uub.

Переваги Прозорро для продавців

Для організаторів аукціонів з продажу держмайна в цій системі також є багато переваг. По-перше, це можливість швидко реалізувати товар, так як тут знаходиться велика кількість покупців з усієї країни та навіть із-за кордону. По-друге, відтепер не потрібно самостійно організовувати аукціони, шукати приміщення для їх проведення та запрошувати учасників. По-третє, продаж майна через систему відкритих торгів значно підвищує імідж підприємства та приваблює інвесторів.

Переваги системи для учасників аукціонів

Потенційні покупці отримали найбільше переваг від запровадження системи Прозорро.Продажі. Серед цих переваг варто виділити найголовніше:

  1. цілодобовий доступ до активних лотів;
  2. можливість прийняти участь в онлайн торгах, знаходячись в будь-якому місці світу, де є Інтернет;
  3. наявність широкого асортименту лотів, що продаються по ринковій ціні без націнок;
  4. якісна юридична та технічна підтримка з боку кваліфікованих менеджерів;
  5. зручність пошуку товарів за допомогою системи фільтрів;
  6. відсутність корупції та змови;
  7. рівність умов для усіх учасників;
  8. відкритість торгів для усіх бажаючих.

На Прозорро.Продажу потенційні покупці змагаються між собою за право придбати лот на рівних умовах. Вони чесно конкурують між собою, завдяки чому на товар формується справедлива ринкова ціна.

Переваги системи Прозорро.Продажі для покупців та продавців