Продажу арештованого майна на торгах Прозорро

Майно, яке було заарештовано державою, реалізується в Україні через систему електронних аукціонів Прозорро.Продажі. Завдяки появі цієї системи у виграші залишилися всі – кредитори та державний бюджет. Кредитори отримали можливість повернути позикові кошти, а державний бюджет став регулярно поповнюватися. Також у вигоді залишилися й покупці, у яких з’явилася можливість придбати різне майно за вигідною ціною.

Де проходять торги

Електронна система Прозорро насправді не має необхідного функціонала та програмного забезпечення для здійснення торгів, тому самі аукціони проводяться на акредитованих електронних майданчиках. Такі майданчики являють собою сайти, на яких торги проводяться в онлайн-режимі і з застосуванням найсучасніших електронних технологій.

Перед початком аукціону товар повинен пройти оціночні процедури, в ході яких буде визначено його ринкова вартість. Дізнатися про те, як проводиться оцінка арештованого майна можна на за посиланням: https://megasale.com.ua/sajt-torgiv-areshtovanym-i-konfiskovanym-majnom-v-ukrayini/.

Що дають аукціони Прозорро.Продажі

Раніше в Україні існувало безліч корупційних схем у сфері реалізації державного та муніципального майна. Аукціони часто супроводжувалися корупційними скандалами й характеризувалися великою кількістю правопорушень. Через це щороку в державну казну не надходило близько мільярда гривень. З впровадженням системи електронних торгів ситуація кардинально змінилася, адже тепер державне майно може бути продано тільки через відкриті, прозорі торги.

Відкритість аукціонів полягає в тому, що будь-який бажаючий може ознайомитися з представленими на електронному майданчику лотами та стати учасником торгів. Також спостерігати за торгами можуть представники державних контролюючих органів та ЗМІ. Все це забезпечує відкритий доступ та можливість контролю торгів на всіх етапах.

Прозорість торгів заснована на тому, що всі їх учасники знаходяться на рівних правах, так як їх дані не видно організатору аукціону, який бачить лише їх реєстраційні номери. Таким чином, електронний торги через Прозорро.Продажі – це можливість укладення вигідних угод з купівлі-продажу майна між державою, представниками бізнесу або фізичними особами без ризиків шахрайства, корупції чи сірих схем.

Продажу арештованого майна на торгах Прозорро