«Укрзалізниця» оголошує тендер на закупівлю металопрокату

Укрзалізниця продовжує трансформуватися. Найбільших змін зазнала сфера закупівель. Заходи, які впровадили, забезпечили більшу прозорість, та ефективність роботи Укрзалізниці. Цього вже давно чекали від компанії. Позитивних результатів досягли у категорії металопрокату. 

З минулого року на цьому вдалося зекономити понад 25 млн. грн. В Україні небагато виробників, які можуть задовольнити великий попит залізниці в металопрокаті. Щоб зменшити очікувану вартість продукції, було проведено укрупнення тендерів. Завдяки цьому процес закупівель оптимізувався, став значно простішим.

Закупівля металопрокату 2021

Цього року Укрзалізниця оголосила тендер на закупівлю металопрокату вартістю 3,9 млн. грн. Аукціон планують провести 5 травня, про що було оголошено в державній системі публічних закупівель Prozorro.

Ринок металів в Україні низькоконкурентний. Для того, щоб знизити витрати було проведено оптимізацію підходу до розрахунку очікуваної вартості продукції. Вона допомогла суттєво спростити адміністрування закупівель. Вчасне оголошення про торги, також сприятиме підвищенню ефективності закупівель.

Минулорічні торги

Якість роботи з ринком металопрокату щороку покращується. Доказом цього є те, що минулого року учасники тендерів подали лише 2 вимоги. Для порівняння, зазвичай, кількість вимог доходила до 100. Важливою складовою успіху торгів  стала відсутність скарг від учасників.

Зараз УТ “Укрзалізниця” діє за чіткою стратегією, яка була складена на 2019-2021 роки. Поки що, вона є більш ніж успішною. Для прикладу, у минулому році завдяки зваженій закупівельній політиці та сприятливим цінам на ринку компанія змогла заощадити 1 млрд. грн.

Проте, 2019 рік не був таким позитивним. Центр протидії корупції оскаржив закупівлю металопрокату майже на 1,2 млн. грн. Пояснювалася скарга тим, що тендер розіграли пов’язані учасники. Під час торгів жоден з учасників не знижував свої позиції. Значить, як такої конкуренції на аукціоні не було.

Чого чекати?

Цього року Укрзалізниця планує встановити очікувану вартість на найнижчому можливому рівні. Якщо зважати на низьку конкуренцію, ціна повинна бути на 9% менша від планових показників.

Детальніше про цю, та інші важливі події в економічному житті України можна дізнатися на сайті aeaep.com.ua.

«Укрзалізниця» оголошує тендер на закупівлю металопрокату