В Україні на Prozorro.Sale розпочався продаж землі

З перших днів липня цього року внесено найновіший законопроект про продаж землі з молотка. Українці чекали такої верховенства права багато років. Це створює багато можливостей як для дрібних фермерів, так і для серйозних сільськогосподарських виробників. 

До несприятливих явищ, що виникли через відсутність ринку землі, відносяться: обвал цін на оренду сільськогосподарських земель та самих ділянок. Буде дозволено купувати та орендувати в електронній системі Prozorro.Sale. Мова йде про землі, які знаходяться у державній власності. До липня такі продажі з молотка здійснюються в Держгеокадастрі.

Обставини були створені лише для тих власників бізнесу, які звикли працювати через відкати та шахрайство. Даючи хабарі, вони займалися незаконними продажами під виглядом довгострокової оренди. І мораторій був актуальним лише для тих підприємців, які займаються великим бізнесом. Але скасування мораторію відкриє фактичні інвестиції у земельні ділянки та придбання надходжень для виробників сільськогосподарських товарів, вони будуть повноправними власниками землі. Виявляється, що початок ринку землі якісно змінить вектор економічного розвитку аграрного сектору у бік прогресу.

Відтепер фермери будуть вільно успадковувати сільськогосподарські угіддя, набувати їх на об’єктивних умовах. І все ж розмір територій все ще дозволений у межах до 100 га. Для організацій площа більша – до 10000 га, але лише через 2,5 роки.

В Україні розпочалися земельні аукціони

Закон про електронні земельні тендери буде прийнято з 1 липня 2021 р. Українські власники землі чекали цього законопроекту багато років. Це надасть багато можливостей як фермерам, так і великим сільгоспвиробникам. Перейдіть на сайт https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/, та отримайте більше інформації про ринок землі.

Падіння прогнозованої ціни на землю сільськогосподарського призначення та її оренду є явищами, викликаними відсутністю ринку для купівлі або продажу землі. Оренда або продаж землі буде дозволена в електронному вигляді в системі продажу Prozorro. Мова йде про активи держави. У Держгеокадастрі такі торгівлі ще ведуться.

В Україні на Prozorro.Sale розпочався продаж землі